NBC15 WMTV | Madison, WI | Sports

Memorial's Maymon Ap Player of the Year

The AP All-State Boys Basketball team

PLAYER OF THE YEAR
Jeronne Maymon, Madison Memorial

COACH OF THE YEAR
Jim Blaine, Benton

ALL-STATE TEAM
FIRST TEAM
Jeronne Maymon, 6-7, Sr., Madison Memorial (unanimous)
Jamil Wilson, 6-7, Sr., Racine Horlick (unanimous)
Vander Blue, 6-4, Jr., Madison Memorial (unanimous)
Antone Byrd, 6-3, Sr., Milwaukee Washington
Ben Averkamp, 6-8, Sr., Germantown

SECOND TEAM
Flavien Davis, 6-4, Jr., Wisconsin Lutheran
Kameron Cerroni, 6-1, Jr., Sussex Hamilton
Nolan Free, 6-1, Sr., Sheboygan North
Jason Ziemer, 6-4, Sr., Verona
Danny McKeown, 5-10, Sr., Milwaukee North

THIRD TEAM
Jimmy Whitehead, 6-1, Sr., La Crosse Aquinas
Steve Tecker, 6-5, Jr., Maple Northwestern
Jimmy Sherburne, 6-2, Sr., Whitefish Bay
Jake Thomas, 6-3, Sr., Racine St. Catherine's
Marquis Mason, 6-4, Jr., Madison East

FOURTH TEAM
Jake Hottenstine, 6-3, Sr., Bay Port
Josh Gasser, 6-4, Jr., Port Washington
Derek Semenas, 6-4, Sr., Laconia
Garrett Maloney, 6-5, Sr., Milwaukee Marquette
Tyler Brown, 6-7, Sr., Eau Claire North

HONORABLE MENTION
Mike Boebel, Sr., Marshall
Evan Richard, Jr., Cuba City
Jade Royston, Sr,. Wisconsin Dells
Alex Erickson, So., Darlington
Kyle Kelm, Jr., Randolph
Nate Bauer, Sr., Lakeside Lutheran
Derek Braucht, Sr., Madison Edgewood
Bryan Gregory, Sr., Edgerton
Chris Siebert, Sr., Baraboo
Mitch Tordoff, Sr., Monroe
Mason Walters, Sr., Milton
Quevyn Winters, So., Milwaukee Washington
Eric Williams, Sr., Wauwatosa East
Ed Reed, Sr., Milwaukee King
Elgin Cook, So., Milwaukee Hamilton
Bryan Stave, Sr., Whitnall
Reginald Hearn, Sr., Milwaukee Marshall
Chip Rank, Jr., Cedarburg
Des Smith, Sr., Watertown
T.J. Bray, Jr., Waukesha Catholic Memorial
Eric Bryson, Sr., Elkhorn
Javar Lawson, Sr., Racine St. Catherine's
Antwon Oliver, Sr., Racine Horlick
Ben Mills, Jr., Hartland Arrowhead
Jerrell Harris, Sr., Whitefish Bay Dominican
Jordan Giordana, Sr., Kaukauna
Marcus Ruh, Sr., Bay Port
Andy Popp, Sr., Brillion
Branden Tachick, Sr., Bay Port
Trevor Hass, Sr., New London
Pat Alexander, Sr., Hillsboro
Trevor Jorgenson, So., La Crosse Logan
Jack Taylor, Sr., Black River Falls
Jordan Reetz, Jr., Fall Creek
Alex Culy, Sr., Rice Lake
Brennan Olson, Sr., Luck
Alex Erdmann, Sr., Wisconsin Rapids Assumption
Clayton Heuer, Sr., Wisconsin Rapids Lincoln
Josh Veldhuizen, Sr., Wausau East
Jordan Mach, Jr., Antigo
Austin Armga, Jr., Waupun
Tank Johnson, Sr., Oshkosh North
Taylor Koth, Sr., Kettle Moraine Lutheran
Tyler Tillema, Sr., Randolph
Nathan Zastrow, Sr., Manitowoc


NBC15 615 Forward Drive Madison, Wisconsin 53711 Business: 608-274-1515 Newsroom: 608-274-1500
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 41771667