Friday Football Blitz: Playoffs Week 2

By  | 

MADISON, Wis. (WMTV) -- High school football in Wisconsin continues with another week of playoff ball.

PREP FOOTBALL(equals)
Division 1(equals)
Second Round(equals)
Bay Port 31, Appleton North 21
Fond du Lac 28, Arrowhead 22
Franklin 34, Mukwonago 7
Kimberly 7, Neenah 3
Marquette University 41, Kenosha Indian Trail 17
Muskego 56, Kettle Moraine 20
Racine Horlick 18, Oak Creek 13
Sun Prairie 31, Hamilton 13
Division 2(equals)
Second Round(equals)
Brookfield Central 14, Brookfield East 0
Homestead 59, Watertown 13
Marshfield 26, Menasha 20
Pulaski 27, River Falls 21
Slinger 28, Hartford Union 0
Waukesha West 31, Waterford 28
Waunakee 23, DeForest 20
Division 3(equals)
Second Round(equals)
Catholic Memorial 41, East Troy 14
Greendale 31, Plymouth 21
Mount Horeb/Barneveld 48, Pewaukee 7
New Berlin Eisenhower 24, Grafton 7
Notre Dame 56, Seymour 28
Rice Lake 40, Onalaska 25
Sparta 33, New Richmond 14
West De Pere 35, Freedom 6
Division 4(equals)
Second Round(equals)
Edgerton 35, Lodi 14
Little Chute 33, Chilton 0
Martin Luther 38, Kiel 35
Northwestern 42, Baldwin-Woodville 6
Racine St. Catherine's 32, Sheboygan Falls 14
River Valley 23, Lakeside Lutheran 13
Saint Croix Central 21, Somerset 7
Wrightstown 54, Winneconne 27
Division 5(equals)
Second Round(equals)
Amherst 37, Cedar Grove-Belgium 19
Horicon/Hustisford 48, New Glarus/Monticello 7
Kewaunee 31, Southern Door 28
Lake Country Lutheran 45, Mayville 7
Spencer/Columbus Catholic 37, Bloomer 18
St. Marys Springs 33, Omro 20
Stratford 48, Colby 0
Westby 35, Elk Mound 6
Division 6(equals)
Second Round(equals)
Abbotsford 54, Auburndale 6
Cambridge 27, Markesan 16
Fennimore 35, Cuba City 0
Grantsburg 51, Unity 13
Iola-Scandinavia 42, Coleman 6
Lancaster 35, Darlington 6
Racine Lutheran 49, Mineral Point 14
Regis 41, Spring Valley 14
Division 7(equals)
Second Round(equals)
Bangor 28, Eleva-Strum 0
Benton/Scales Mound 32, Johnson Creek 6
Black Hawk 6, Potosi/Cassville 0
Edgar 36, Clear Lake 0
Highland 47, Ithaca 0
Loyal 24, Gilman 17
Pittsville 17, Almond-Bancroft 7
Reedsville 31, Hilbert 14
Eight Player(equals)
Sectional Champion(equals)
Sevastopol 50, Newman Catholic 28